Menu
Obec Nová ves
ObecNová ves

RSS IN

kulturafm.cz

 • Expediční kamera 2022

  18.5.2022 15:11

  12. ročník filmového festivalu s dokumenty o cestování, dobrodružství i divoké přírodě nabídne celkem tři programové bloky a také zajímavou besedu o fotografování ve vzduchu.

 • Koncert Radůzy

  18.5.2022 15:03

  Koncert české zpěvačky s nezaměnitelným hlasem se uskuteční ve čtvrtek 19. 5. 2022 - A VY U TOHO NESMÍTE CHYBĚT!

  Radůza vydala 11. března 2022 nové album Nebe je odemčené, které je neplánovaně dvojalbem. První disk kompletu nazvala Kerosin a druhý Nezhasínej.

  Kerosin natočila v duu s jejím dlouhodobým spolupracovníkem – kytaristou Josefem Štěpánkem. Radůza tentokrát nechala akordeon stranou a doprovází se na banjo a ukulele, na něž začala hrát právě během lockdownu.

 • G. F. HÄNDEL: Biblické náměty

  14.5.2022 08:47

  Zveme vás srdečně na chrámový koncert na téma biblických příběhů.

  Georg Friedrich Händel, jeden z velikánů barokní hudby, je autorem neobyčejně rozsáhlého množství děl, mimo jiné asi pětadvaceti oratorií. V tomto programu budou představeny virtuózní sopránové árie z oratorií se starozákonními náměty a tyto dramatické biblické příběhy jsou vyprávěny v netradičním komorním obsazení.

  Koncert se koná v sobotu 14. 5. 2022 v Kostele všech Svatých.

  Těšíme se na viděnou!

 • Kočka v oreganu

  09.5.2022 10:24

  Chytrá konverzační komedie, která dokáže sdělit i leccos podstatného o světě, v němž žijeme, a která reflektuje i ty méně veselé aspekty naší doby. Velkoměstští intelektuálové Emily a Oliver se přestěhují z Londýna do levnějšího domu na severu Anglie, aby měli blíž ke „skutečným lidem“. Jejich sousedé, manželé Alan a Dawn, však namísto diskuzím o politice a umění dávají přednost fotbalu a popíjení plechovkového piva. Tento střet dvou odlišných kultur nezůstane bez následků a poznamená všechny zúčastněné…

  Nenechte si ujít představení Kočka v oreganu v podání ostravského divadla Komorní scéna Aréna - ve středu 11. 5. 2022. 

 • Kleopatra

  06.5.2022 13:47

  Nenechte si ujít činohru se zpěvy z prostředí starověkého Egypta s Jitkou Čvančarovou a Michalem Malátným.

  Královna Kleopatra a její tři osudoví muži. „Každej ví, že pyramidy postavili ufoni. Naši chlapi by v životě nic takovýho nezvládli. Žena, která se narodila s úkolem uchránit starobylou a oslabenou říši před maskulinním militantním Římem, ale život si zkomplikovala ještě těžším úkolem. Chce opravdovýho chlapa. Byť jenom na jedinou vteřinu. Protože taková vteřina opravdové lásky může vyvážit věčnost plnou buzen v žabkách...“

 • Ohlédnutí za Velikonočním městečkem 2022

  04.5.2022 08:38

  Děkujeme Vám, přátelé!

  Těšíme se na Vás na koncertech, divadelních představeních, filmových projekcích, kurzech, výstavách a dalších kulturních akcích, které pro Vás po celý rok připravujeme. Fotografie a videa z letošního Velikonočního městečka najdete na našem Facebooku, Instagramu a YouTube KulturaFM. Velké poděkování patří také všem partnerům, kteří nám pomáhají zajišťovat hladký průběh celoměstských akcí!

  Aktuální přehled o programu a online vstupenky naleznete na www.kulturafm.cz a našich sociálních sítích.

 • Večírek s Akumou

  27.4.2022 15:27

  Zveme Vás na taneční večer s retro nádechem 60. let s legendární frýdecko-místeckou kapelou Akuma, který se koná v sobotu 30. dubna 2022 v Národním domě.

  Kapela vznikla na počátku 60. let. Repertoár Akumy se skládal z písniček zakázaných rádiových stanic. Na vrcholu slávy se na jejich koncerty sjížděli lidé z širokého okolí a výjimkou nebylo ani to, že na parketu tančilo až pět set tanečníků. Návštěvníci swingového večera uslyší hlavně hity k tanci z původního repertoáru skupiny.

 • Symfonický orchestr Frýdek-Místek oslaví 60. let od založení slavnostním koncertem

  27.4.2022 13:36

  Letošní Jarní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek bude věnován oslavám 60. let od založení tohoto významného hudebního tělesa, které je již dlouholetou součástí kultury města Frýdku-Místku a ve spolupráci s Kultura FM pořádá pravidelné jarní a podzimní koncerty. Během koncertu, který se uskuteční v pátek 29. dubna 2022 od 19.00 v Národním domě, se představí i několik významných hostů a také místní pěvecké sbory, které za poslední léta s orchestrem pravidelně spolupracují.


  Před začátkem koncertu, tedy v pátek 29. dubna 2022 v 18.00, se v budově bývalé Moravia banky uskuteční také vernisáž výstavy pod názvem "Lukáši, a nechtěl bys nám někdy udělat plakát?", která veřejnost seznámí s historií působení Symfonického orchestru Frýdek-Místek, nad jehož vizualizací převzal v posledních pěti letech záštitu fotograf a všestranný umělec Lukáš Horký. Výstavu můžete zhlédnout do 26. května 2022.

  Příjemné kulturní zážitky!

 • Hostem Lukáše Horkého bude Pavel Šaradín

  26.4.2022 10:30

  Zveme vás na besedu s doc. Mgr. Pavlem Šaradínem, Ph.D. z Katedry politologie a evropských studií Univerzity Palackého v Olomouci, která se koná v úterý 26. dubna 2022 v 18.30 v Národním domě. Řeč bude o geopolitickém rozložení Evropy, aktuální situaci spojené s válečným konfliktem na Ukrajině, ale i komunální politice ve Frýdku-Místku.

  Moderuje Lukáš Horký, vstup na besedu je zdarma. 

 • The Stringz a Tomáš Savka vystoupí v Národním domě

  22.4.2022 21:04

  The Stringz je originální akustické trio složené z absolventů prestižních světových hudebních akademií a vedle interpretace klasické hudby se zaměřuje také na muzikálové a swingové hity v netradičních aranžích. Na koncertě, který se uskuteční 5. května 2022 v Národním domě ve Frýdku-Místku, vystoupí spolu s ním také muzikálový zpěvák Tomáš Savka.

  Program koncertu bude velmi pestrý, a to doslova od klasiky až po swingové evergreeny. „Zazní jak autorské skladby našeho pianisty Alexandra Christianova, tak ryzí klasika - např. Suite No. 6 in D major pro sólové violoncello, ale také např. jeden z největších hitů Franka Sinatry - My Way,“ uvádí produkční manažerka The Stringz Eva Loskotová. „Vzhledem k nadcházejícímu májovému času budou na programu i některé známé zamilované melodie,“ doplňuje produkční.

  The Stringz je jedním ze zásadních projektů popové houslistky Lucie Klasek, která získala řadu pracovních zkušeností v New Yorku, Londýně a Vídni a její oblibou je experimentování s hudebními žánry – především propojování prvků klasiky a moderní hudby. Ve spojení s úspěšným cellistou Ladislavem Mariašem a multižánrovým klavíristou Alexanderem Christianovem tvoří jasně rozpoznatelný celek, pro který je kromě akustické stránky důležitá také vizuální složka hudebního provedení. „Zásadní inspirace přichází s prostorem. Podle něj se vše dotváří. Každý koncert je originál. Je potřeba vždy navnímat prostředí, energii, posluchače, pro které budeme hrát. Pak se dotváří světla nebo videomaping – cokoli, co podtrhne hudební složku a emoce,“ uvedla v rozhovoru pro Kultura FM houslistka Lucie Klasek.

  Náhodné není ani spojení akustického tria s hlasem Tomáše Savky – společným jmenovatelem je láska k muzikálu a swingu. Od první spolupráce, která proběhla již v roce 2018, se ke společnému vystupování rádi vracejí: „Tomáš je nejen excelentní umělec, ale také skvělý parťák a naše společné koncerty si naplno užíváme a doufám, že tuto pozitivní energii přenášíme i na posluchače v sále,“ dodává produkční The Stringz Eva Loskotová. 

  Lenka Vašková

Novinky.cz

 • Třicetiletý muž otočil na Plzeňsku auto na střechu, nehodu nepřežil

  18.5.2022 23:14

  Tragické následky má nehoda, která se stala ve středu večer nedaleko Nýřan na severním Plzeňsku. Na následky těžkých zranění zemřel 30letý muž.

 • USA zřejmě neprodlouží Rusku výjimku na splácení dluhopisů

  18.5.2022 21:41

  USA pravděpodobně neprodlouží výjimku, která umožňuje splácet Rusku dluhopisy v cizí měně. Americká ministryně financí Janet Yellenová podle agentury Bloomberg uvedla, že investoři měli dost času se přizpůsobit vyloučení Moskvy z globálního finančního systému, například cenné papíry prodat.

 • Američané znovuotevřeli ambasádu v Kyjevě

  18.5.2022 20:53

  V ukrajinském hlavním městě Kyjevě ve středu obnovilo činnost velvyslanectví Spojených států, oznámil šéf americké diplomacie Antony Blinken. Stalo se tak po téměř třech měsících po evakuaci diplomatů, vynucené ruskou invazí. V médiích se objevily snímky ze vztyčování americké vlajky v areálu velvyslanectví.

 • V Praze nalezli v pytli mrtvého novorozence

  18.5.2022 20:52

  V lese poblíž pražské ulice Na Popelce byl ve středu nalezen v igelitovém pytli mrtvý novorozenec.

 • Dotace za ubytování Ukrajinců na Slovensku jsou v nedohlednu

  18.5.2022 20:40

  Tříhvězdičkový hotel Spectrum v Trnavě se stal v posledních měsících útočištěm pro stovky uprchlíků z Ukrajiny. Od státu však dosud neobdržel jediné euro finanční kompenzace.

 • Při srážce vlaku a auta u Berouna jeden člověk zemřel a další se zranili

  18.5.2022 20:05

  Na železničním přejezdu u Berouna se ve středu v podvečer srazilo osobní auto s vlakem. Jeden člověk nehodu nepřežil, další tři lidé utrpěli zranění, vyplynulo z informací policie a záchranné služby. Podle informací Novinek byl jedním ze zraněných řidič automobilu, který byl policií na místě nehody zatčen a v poutech byl odvezen na policejní stanici.

 • V burkinách i nahoře bez. Koupat se můžete, jak chcete, rozhodl Grenoble

  18.5.2022 20:02

  Francouzské město Grenoble uvolnilo pravidla týkající se plaveckých úborů ve veřejných bazénech, takže od června se budou smět ženy koupat i v jednodílných plavkách zahalujících celé tělo, takzvaných burkinách, nebo naopak bez horního dílu plavek s odhalenými ňadry.

 • V italské L'Aquile vjelo auto na zahradu školky, jedno dítě zemřelo

  18.5.2022 19:50

  V italském městě L'Aquila ve středu vjelo auto na zahradu školky, kde zabilo jedno dítě a další čtyři zranilo, informovala italská tisková agentura ANSA. Patrně šlo o nešťastnou událost.

 • Jih Evropy a Británie hlásí infekce opičími neštovicemi

  18.5.2022 19:31

  Zdravotníci ze tří evropských zemí hlásí u lidí potvrzené a podezřelé případy vzácné nákazy virem opičích neštovic. Nebezpečná infekce, která se může šířit z člověka na člověka, byla nejprve zaznamenána ve Spojeném království. Další případy jsou hlášeny z jihu Evropy.

 • Ukrajinští partyzáni vyhodili do povětří ruský vlak s vojáky

  18.5.2022 18:16

  V Melitopolu dobytém Rusy se podařilo Ukrajincům vyhodit do vzduchu ruský obrněný vlak, který převážel vojáky v rámci rotace a také vybavení. Bombu se záškodníkům podařilo umístit pod jedním z vozů. Poškozeny jsou dvě koleje, uvádějí ukrajinská média.

 • V Charkově se starají o babičky bez vody a elektřiny mladí lidé

  18.5.2022 17:54

  Spolků, kteří zajišťují na Ukrajině humanitární a potravinovou pomoc, je bezpočet. Organizace Ukrainian Business Front se mezi ostatními ale poněkud vymyká. Z Charkova zajišťuje rozvoz jídla pro ostatní organizace, navíc posílá jídlo či léky na objednávku, aby se pomoc dostala přímo k těm, kteří to opravdu potřebují.

 • Na sankčním seznamu EU zřejmě skončí i bývalý německý kancléř Schröder

  18.5.2022 17:43

  Na sankčním seznamu Evropské unie se zřejmě objeví i bývalý německý kancléř Gerhard Schröder a bývalá rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová. Oba totiž dosud odmítli opustit své funkce v ruských společnostech, uvedl Euractiv.

 • Vizualizace první etapy oprav Barrandovského mostu a objízdné trasy

  18.5.2022 17:17

  V polovině května začala dlouho plánovaná oprava Barrandovského mostu. Páteřní komunikace, přes níž denně projede až 145 000 vozidel, se bude rekonstruovat ve čtyřech etapách několik let. Jak bude probíhat první etapa oprav a jaké jsou objízdné trasy ilustruje přehledná vizualizace.

 • Napomáhal jsem k zabití, přiznal policista, který zasahoval proti Floydovi

  18.5.2022 17:06

  Bývalý americký policista Thomas Lane se ve středu u soudu přiznal, že napomáhal zabití, když zasahoval proti černochovi Georgi Floydovi v květnu roku 2020. Prokuratura pro něj žádá tříletý trest a stahuje vážnější obvinění.

 • Putinova cesta k moci. Seriál chystá ukrajinský producent v L. A.

  18.5.2022 16:40

  V Los Angeles působící producent Alexander Rodňanský, který se narodil na Ukrajině, ohlásil, že natočí děsivý příběh o cestě Vladimira Putina k ovládnutí Ruska.

Moduly

Kalendář akcí


Anketa

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Galileo Corporation

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
25
2
26
2
27
2
28
2
29
2
30
2
1
2
2
2
3
2
4
2
5
2
6
2
7
2
8
2
9
2
10
2
11
2
12
2
13
2
14
2
15
2
16
2
17
2
18
2
19
2
20
2
21
2
22
2
23
2
24
2
25
2
26
2
27
2
28
2
29
2
30
2
31
2
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1